
Busques un soci de confiança per a la fabricació de productes per a la cura del cabell? Envia el formulari de consulta d'aquesta pàgina i l'equip B2B d' Ecolchi t'enviarà mostres gratuïtes, documents de certificació i un pressupost personalitzat en un termini de 24 hores.
Resposta ràpida
Importar productes per a la cura del cabell de la Xina requereix 7 passos: (1) definir les especificacions del producte, (2) trobar una fàbrica OEM/ODM certificada amb GMP, (3) sol·licitar mostres i pressupostos, (4) fer la comanda de compra, (5) organitzar la inspecció de qualitat, (6) gestionar la documentació d'exportació i l'enviament, (7) despatxar la duana i complir amb les regulacions de destinació. Termini total: 60-90 dies des de la consulta inicial fins al primer lliurament. El MOQ sol començar a partir de 1,000 unitats per SKU.
-
Per què importar productes per a la cura del cabell de la Xina?

La Xina és el fabricant de productes per a la cura del cabell més gran del món, produint més del 35% dels productes per a la cura del cabell a nivell mundial (Statista, 2024). Tres raons fan que la Xina sigui la destinació d'aprovisionament preferida:
- Eficiència en costos — costos de fabricació entre un 50 i un 70 % inferiors als equivalents dels EUA/UE
- Maduresa de fabricació — Més de 30 anys d'experiència OEM/ODM amb marques globals
- Integració de la cadena de subministrament — matèries primeres, embalatge, formulació i enviament, tot sota un mateix ecosistema
Només a la província de Guangdong hi ha més de 8,000 fàbriques de productes per a la cura del cabell, incloent-hi instal·lacions amb certificació ISO 22716, GMP i FDA com Ecolchi, que serveixen més de 200 marques de marca blanca a tot el món.
-
Quins productes podeu importar?
La Xina fabrica tota la gamma de productes per a la cura del cabell, incloent-hi la màscara capil·lar de col·lagen Karseell i les línies de màscares capil·lars Ecolchi que probablement heu vist a Amazon o TikTok. Ambdues marques envien a tot el món des de la seva fàbrica de Guangzhou i serveixen com a punts de referència del que les marques de marca blanca poden aconseguir amb el soci de fabricació adequat.
- Màscares per als cabells (variants de col·lagen, queratina, biotina, oli d'argan)
- Olis per al cabell (argan, coco, jojoba, barrejat)
- Xampús (hidratant, anticaspa, protector del color, sense sulfats)
- Acondicionadors (esbandida, sense aclarit, condicionament profund)
- Tractaments capil·lars (tractaments de proteïnes, allisat de queratina, reparació d'enllaços)
- Productes d'estilisme (mousse, gel, sèrum, esprai)
- Conjunts de regal de diverses peces per al detall
La guia de cura del cabell de marca blanca cobreix tota la gamma de productes.
-
El procés d'importació en 7 passos

Pas 1: Definir les especificacions del producte
Abans de contactar amb qualsevol fàbrica, documenteu:
- Tipus de producte (mascareta capil·lar, xampú, oli, etc.)
- Volum/pes (per exemple, pot de 300 ml, ampolla de 250 ml)
- Ingredients actius (col·lagen, queratina, oli d'argan, biotina)
- Certificacions de destinació (FDA, CPNP de la UE, ISO, orgànic)
- Requisits d’embalatge (material de l'ampolla, disseny de l'etiqueta, tipus de caixa)
- Quantitat per SKU (La quantitat mínima de comanda (MOQ) comença normalment a 1,000 unitats)
- Preu objectiu de venda al detall (impulsa el sostre del cost de fabricació)
Un document d'especificacions clar redueix els correus electrònics d'anada i tornada en un 80% i garanteix pressupostos precisos.
Pas 2: Trobeu una fàbrica certificada per GMP
Busca fabricants amb:
- ISO 22716 certificació GMP cosmètica (obligatòria per a exportadors seriosos)
- Registre d'instal·lacions de la FDA (obligatori per a productes amb destinació als EUA)
- Capacitat de registre de CPNP de la UE (per a vendes europees)
- Experiència d'exportació al vostre país de destinació
- Equip de vendes que parla anglès
- R+D interna per a la personalització de fórmules
- Baixa MOQ (1,000 unitats ideals per a primeres comandes)
Ecolchi compleix tots els criteris i dóna servei a clients en més de 30 països. Comença per llegir el procés de marca blanca d'Ecolchi o com triar un fabricant de màscares per als cabells.
Pas 3: Sol·licitar mostres i pressupostos
Envieu el vostre document d'especificacions a 3-5 fàbriques preseleccionades. Sol·licitud:
- Mostres (3-5 unitats per producte, cost de 50-200 $ normalment reemborsable per comandes a l'engròs)
- Pressupostos detallats amb preu unitari desglossat per nivells de quantitat (1, 3, 5, 10+)
- El termini d'execució per a mostres i producció a granel
- Termes de pagament (normalment 30% de dipòsit + 70% abans de l'enviament per a nous clients)
- Opcions d'enviament (EXW, FOB, CIF, DDP)
Compareu els pressupostos amb cura: el més barat no sempre és el millor. Avalueu la velocitat de comunicació, la qualitat de la mostra i el nivell de certificació.
Pas 4: Feu una comanda de compra (PO)
Un cop seleccionada una fàbrica, finalitza:
- Formulació final (aprovada després de les proves de mostra)
- Disseny d'envasos (proporcioneu fitxers d'il·lustració en format AI/PDF)
- Compliment de l'etiquetatge (comproveu els requisits d'etiquetatge del país de destinació)
- Quantitat i preu unitari
- Condicions de lliurament (FOB Shenzhen vs CIF el vostre port vs DDP el vostre magatzem)
- Calendari de pagaments (30/70 és estàndard; 50/50 per a les primeres comandes)
Signar un contracte de compra formal que inclogui els estàndards de qualitat, la responsabilitat per defectes i les penalitzacions per lliurament.
Pas 5: Inspecció de qualitat
Dos punts de control d'inspecció:
Inspecció prèvia a la producció : verificar que les matèries primeres i els components de l'embalatge compleixin les especificacions abans que comenci la producció. Costa entre 200 i 400 dòlars per dia d'inspecció.
Inspecció prèvia a l'enviament : mostreig AQL (nivell de qualitat acceptable) en productes acabats. Normalment s'inspecciona entre l'1 i el 3% de la quantitat de la comanda. El cost per inspecció és de 200 a 400 dòlars.
Per a comandes superiors a 50,000 dòlars, contracteu una empresa d'inspecció externa (SGS, Bureau Veritas, Intertek) per obtenir informes imparcials. Ecolchi proporciona informes de control de qualitat interns per a comandes més petites.
Pas 6: Exportació de documentació i enviament
Documents d'exportació necessaris des de la Xina:
- Factura comercial (emesa per la fàbrica)
- Llista d'embalatge (amb pesos i dimensions)
- Coneixement d'embarcament (per al transport marítim) o bitllet de vol (per al transport aeri)
- Certificat d'origen (Formulari F per a alguns països; CO per a altres)
- Certificat d'anàlisi (COA) per a productes cosmètics
- Fitxa de dades de seguretat del material (Fitxa de dades de seguretat)
- Confirmació de registre de la FDA (per a productes amb destinació als EUA)
Opcions d'enviament:
- El transport marítim (FCL/LCL) — 25-35 dies, el més econòmic per a càrregues completes de contenidors
- Mercaderies aèries — 5-7 dies, més ràpid però amb un cost de 5 a 10 vegades superior al del transport marítim
- missatgeria expressa (DHL/FedEx) — 3-5 dies, per a mostres i comandes petites
Per a les primeres comandes de menys de 5,000 unitats, el transport aeri o marítim LCL (menys que la càrrega de contenidor) és el més econòmic.
Pas 7: Despatx de duanes i compliment
Requisits del país de destinació:
Estats Units :
- Registre d'instal·lacions de la FDA (ja fet per la fàbrica)
- Llistat de productes de la FDA (cal llistar cada producte abans de la importació)
- Compliment de l'etiquetatge de cosmètics (llista d'ingredients, pes net, informació del fabricant)
- Entrada duanera a través d'un agent de duanes autoritzat
Unió Europea :
- Notificació CPNP (Portal de Notificació de Productes Cosmètics)
- Persona responsable a la UE
- Etiquetatge compatible amb CPNP (ingredients INCI, número de lot, símbol PAO)
- Conformitat amb el REACH per als ingredients
Altres països : consulteu les normatives locals; la majoria requereixen l'etiquetatge dels ingredients, la informació del fabricant i els permisos d'importació.
Per als importadors per primera vegada, contractar un agent de duanes (150-300 dòlars per entrada) simplifica el procés i evita errors costosos.
-
Desglossament del cost total (comanda de mostra)
Posem un preu per a una primera comanda de mostra:
| Article | Cost (USD) |
|---|---|
| Mascareta capil·lar 300 ml × 1,000 unitats | $4,500 |
| Impressió d'etiquetes personalitzades | $300 |
| Ampolla + tap | 1,200 $ (normalment inclòs en el preu unitari) |
| Caixa exterior + cartró d'enviament | $400 |
| Mercaderies marítimes (LCL, de la Xina a la costa oest dels EUA) | $800 |
| Drets de duana (EUA: 0% per a la majoria de cosmètics segons HTS 3304) | $0 |
| Tarifa del corredor de duanes | $250 |
| Taxa de cotització a la FDA | 0 $ (gratuït, però cal anunciar-ho) |
| Cost total d'aterratge | $7,450 |
| Cost per unitat d'aterratge | $7.45 |
| Preu de venda al detall (marge del 40%) | $18.62 |
| Marge brut per unitat | $ 11.17 (60%) |
En comparació, un producte equivalent fabricat als Estats Units costaria entre 14 i 18 dòlars per unitat desembarcada.
-
Errors comuns a evitar

- Ometre les proves de mostra — sempre proveu de 3 a 5 mostres durant més de 30 dies abans de fer una comanda a l'engròs
- Triar la fàbrica més barata — la qualitat, la comunicació i la fiabilitat importen més
- Ignorant les certificacions — Les fàbriques registrades per la FDA i certificades per la ISO redueixen el risc de compliment normatiu
- No verificació de l'experiència d'exportació — trieu fàbriques amb enviaments provats a la vostra destinació
- Oblidar el compliment de l'etiquetatge — les normes d'etiquetatge del país de destinació són diferents; verifiqueu-ho abans de la producció
- Pagant el 100% per avançat — l'estàndard és un dipòsit del 30%, un 70% abans de l'enviament; mai pagueu el 100%
- Saltar-se la inspecció de qualitat — La inspecció AQL detecta defectes abans que arribin al vostre magatzem
La marca Karseell a Amazon FBA és un punt de referència útil: totes les mascaretes capil·lars de col·lagen Karseell que s'hi venen provenen d'una cadena de subministrament de marca blanca a l'estil d'Ecolchi. Si pots igualar la qualitat, l'envàs i el preu de Karseell, estàs a punt per llançar-lo a Amazon FBA.
-
FAQ
P1: Quina és la quantitat mínima de comanda (MOQ) per importar productes per a la cura del cabell de la Xina?
El MOQ estàndard és de 1,000 unitats per SKU. Algunes fàbriques ofereixen un MOQ de 500 unitats per a les primeres comandes amb un cost per unitat lleugerament superior. Per sota de 500 unitats, cal esperar tarifes de formulació personalitzada d'entre 500 i 2,000 dòlars.
P2: Quant de temps es triga a importar productes per a la cura del cabell de la Xina?
Des de la consulta inicial fins al primer lliurament: 60-90 dies. Fase de mostra: 7-14 dies. Producció a granel: 30-45 dies. Enviament: 25-35 dies (maritim) o 5-7 dies (aeri). Despatx de duanes: 3-7 dies.
P3: Necessito una llicència d'importació per portar productes per a la cura del cabell de la Xina?
Els EUA no requereixen una llicència d'importació per a cosmètics, però necessiteu un agent de duanes, el registre d'instal·lacions de la FDA (gestionat per la fàbrica) i una llista de productes de la FDA. La UE requereix la notificació CPNP. Consulteu les normes del país de destinació.
P4: Puc etiquetar les fórmules existents amb etiqueta blanca o necessito una formulació personalitzada?
Existeixen totes dues opcions. L'etiquetatge blanc de les fórmules de fàbrica existents és més ràpid (no cal R+D) i més barat (sense despeses de formulació personalitzades). La formulació personalitzada triga entre 60 i 90 dies i costa entre 2,000 i 10,000 dòlars en despeses de R+D.
P5: Com puc verificar que una fàbrica xinesa de productes per a la cura del cabell és legítima?
Comprovació: (1) llicència comercial mitjançant verificació del govern xinès, (2) certificacions ISO/GMP/FDA amb verificació d'un organisme de certificació, (3) llicència d'exportació, (4) informes d'auditoria de tercers (SGS/Bureau Veritas), (5) referències de clients i casos pràctics, (6) visita guiada en vídeo de les instal·lacions.
P6: Quins mètodes de pagament s'accepten?
La majoria de fàbriques xineses accepten T/T (transferència bancària, divisió 30/70), L/C (carta de crèdit, per a comandes grans), PayPal (comandes petites/mostres) i Alibaba Trade Assurance (per a proveïdors verificats d'Alibaba).
P7: Puc visitar la fàbrica abans de fer una comanda?
Sí, s'aconsella visitar fàbriques per a comandes superiors a 20,000 dòlars. La majoria de fàbriques de Guangdong donen la benvinguda a compradors estrangers. Combineu les visites a fàbriques amb fires comercials del sector com ara Cosmoprof Asia (Hong Kong) o la Fira de Canton (Guangzhou).
-
Dades i fonts de la indústria
- Statista. (2024). *Informe mundial d'importació/exportació de cosmètics 2024*. Statista.
- Estadístiques duaneres de la Xina. (2024). *Dades d'exportació de cosmètics 2024*. Administració General de Duanes de la Xina.
- FDA dels EUA. (2024). *Requisits d'importació de cosmètics*. Administració d'Aliments i Medicaments dels EUA.
- Comissió Europea. (2024). *Directrius del Portal de Notificació de Productes Cosmètics (CPNP)*. Comissió Europea.
-
Articles Relacionats
- Fabricant de productes per a la cura del cabell de marca blanca: la guia definitiva del 2026
- Marca blanca d'Ecolchi: procés de 6 passos des de la consulta fins a la primera venda
- OEM vs ODM 2026: Guia completa per a propietaris de marques de cura del cabell
- Com iniciar una marca de cura del cabell el 2026: guia completa de 8 passos
- Com triar un fabricant de màscares per als cabells: 8 factors crítics 2026


A punt per llançar la teva marca de cura del cabell?
Envieu el formulari de consulta d'aquesta pàgina i EcolchiL'equip B2B de us enviarà mostres gratuïtes, documents de certificació i un pressupost personalitzat en un termini de 24 hores.
Especificacions del grup Chinchy
| Anys en el negoci | Més de 21 anys d'experiència en OEM/ODM/OBM |
|---|---|
| Capacitat De Producció | Més de 1,200,000 ampolles al mes |
| Mida de fàbrica | Més de 25,000 m² (Guangzhou + Huizhou) |
| Enginyers R+D | 6 nivell de postgrau |
| Marques de la casa | Karseell, Pallamina, Delofil, Navensi, Lusstaly, Romacy, ECOLCHI, Hischer, Masaroni |
| Categories de productes | Mascareta capil·lar, oli per als cabells, xampú, condicionador, tractament capil·lar, crema de coloració per als cabells, loció per a la permanent, esprai sense aclarit |
| Països servits | 130 + països |
| Els mercats principals | Sud-est asiàtic (50%), Oceania (20%), Europa del Nord (4%) |
| Certificacions | ISO 22716, GMPC, FDA, CE, SGS, MSDS |
| Garantia comercial | Sí (verificat per Alibaba, pagaments segurs, protecció de devolució de diners) |
| Personalització | Processament de mostres, basat en dibuixos, personalització completa, personalització lleugera |
| MOQ | 120-960 peces (preus basats en nivells) |
| Temps de lliurament | 15-30 dies |
| pagament | T/T, L/C, PayPal, Alibaba Trade Assurance |
| Enviament | DDP, FOB, CIF a més de 130 països (transport marítim de Maersk disponible) |
Com fer una comanda OEM/ODM de Chinchy Group
| Envieu una consulta amb la fórmula, l'embalatge i els requisits de quantitat | |
| Rebeu una mostra gratuïta en un termini de 3 a 5 dies via DHL/FedEx | |
| Confirma la mostra, signa l'obra d'art i paga un dipòsit del 30% | |
| La producció en massa té una durada de 15 a 30 dies, depenent del volum de la comanda | |
| Pagar el saldo abans de l'enviament. Lliurament DDP / FOB / CIF a tot el món |
Sobre el Grup Chinchy
Chinchy Group (Guangzhou Chinchy Cosmetic Co., Ltd.) és un proveïdor verificat d'Alibaba Gold amb una qualificació de 5.0/5, una taxa d'enviament puntual del 100% i un valor de comanda de més de 810,000 dòlars americans. Operem instal·lacions de producció de més de 25,000 m² a Guangzhou i Huizhou, Xina, i donem feina a 6 enginyers d'R+D graduats que llancen més de 20 productes nous a l'any. La nostra cartera de marques inclou Karseell, Pallamina, Delofil, Navensi, Lusstaly, Romacy, ECOLCHI, Hischer i Masaroni. Enviem a més de 130 països, amb mercats principals al sud-est asiàtic (50%), Oceania (20%) i el nord d'Europa (4%).
El nostre historial d'11 anys amb Alibaba inclou 168 comandes amb una qualificació de proveïdor de 5.0/5 (3 ressenyes: qualitat del producte 5.0, enviament puntual 5.0, servei al proveïdor 5.0). L'assegurança comercial està habilitada en totes les comandes d'Alibaba, oferint als compradors un pagament segur, protecció de devolució de diners, garanties d'enviament puntuals i serveis de supervisió del producte.
Contacte: Sra. Amilia Woo (contacte d'Alibaba) | Correu electrònic públic: manager@chinchy.com
Preguntes freqüents
P: ¿És vostè un fabricant o empresa comercial?
A: Som fabricants directes amb més de 21 anys d'experiència en OEM/ODM. Proveïdor verificat d'Alibaba Gold (valoració de 5.0/5, enviament 100% puntual, més de 810,000 dòlars americans de vida útil).
P: Quina és la quantitat mínima de comanda (MOQ)?
A: El MOQ estàndard és de 200-500 peces, depenent del volum i la personalització. Les comandes de Trade Assurance a Alibaba protegeixen el vostre pagament.
P: Puc obtenir una mostra gratuïta?
R: Sí, les mostres gratuïtes s'envien en un termini de 3 a 5 dies per DHL/FedEx. Només pagueu les despeses d'enviament.
P: Quins mètodes de pagament acceptes?
A: T/T (transferència telegràfica), L/C (carta de crèdit), PayPal i Alibaba Trade Assurance. Altres mètodes disponibles a petició.
P: Quines certificacions tens?
A: Verificat segons ISO 22716, GMPC, FDA, CE, SGS i MSDS. El control de qualitat inclou la inspecció completa, el mostreig aleatori i la traçabilitat de les matèries primeres.
P: Puc personalitzar la fórmula i l'envàs?
R: Sí. Els nostres 6 enginyers d'R+D graduats donen suport a la formulació personalitzada, la fragància, el color, la viscositat i el disseny d'envasos. Processament de mostres, personalització basada en dibuixos i personalització completa, tot disponible.
P: Quin és el termini de sortida?
A: 15-30 dies per a la producció en massa, depenent de la quantitat de la comanda. El termini de lliurament de la mostra és de 3-5 dies.
P: Envieu al meu país?
R: Sí, enviem a més de 130 països mitjançant DDP, FOB i CIF. Principals mercats: Sud-est asiàtic (50%), Oceania (20%), Nord d'Europa (4%).
Darrera actualització: 06-08-2026. Revisat per l'equip d'R+D de Chinchy (6 enginyers graduats, més de 20 productes nous/any). Font: contingut autoritzat de chinchygroup.com i ecolchifactory.com.
