
Hľadáte dôveryhodného partnera pre výrobu produktov starostlivosti o vlasy? Odošlite dopytový formulár na tejto stránke a tím B2B spoločnosti Ecolchi vám do 24 hodín zašle bezplatné vzorky, certifikačné dokumenty a cenovú ponuku na mieru.
Rýchla odpoveď
Výber výrobcu šampónov OEM pre vašu značku zahŕňa 7 kľúčových krokov: (1) definovanie špecifikácií šampónu, (2) prieskum certifikovaných výrobcov šampónov OEM, (3) vyhodnotenie výskumných a vývojových kapacít, (4) vyžiadanie a testovanie vzoriek receptúr, (5) vyjednávanie cien a podmienok duševného vlastníctva, (6) vykonanie auditu továrne, (7) podpísanie zmluvy o výrobe OEM. Najlepší výrobcovia šampónov OEM, ako napríklad služby OEM/ODM spoločnosti Ecolchi, si udržiavajú certifikácie ISO 22716, GMP a FDA s plnou možnosťou prispôsobenia receptúr a možnosťami prenosu duševného vlastníctva pre serióznych majiteľov značiek.
-
Čo je to výrobca šampónov OEM?

Výrobca šampónov OEM (Original Equipment Manufacturer) je spoločnosť, ktorá vyrába šampónové produkty na základe špecifikácií vašej značky. Pri výrobe šampónov OEM:
- Poskytnete špecifikácie šampónu — cielené výhody, zloženie, textúra, vôňa, tvrdenia o účinnosti
- Tím pre výskum a vývoj výrobcu vyvíja zloženie šampónu v ich laboratóriu
- Schvaľujete vzorky prostredníctvom viacerých iteračných kôl
- Výrobca vyrába finálny šampón vo veľkom pod vašou značkou
- Vlastníte IP adresu (alebo spoluvlastníctvo, v závislosti od zmluvných podmienok) pre vzorec
Toto sa líši od ODM (výrobca poskytuje hotové koncepčné receptúry, ktoré si prispôsobíte) a privátnej značky (vyberáte si z existujúceho katalógu výrobcu).
Model výrobcu šampónov OEM používajú:
- Prémiové značky šampónov (napr. zmluvná výroba Olaplex, Kérastase)
- Disruptory DTC (napr. Próza, Funkcia krásy, značky šampónov na mieru)
- Značky založené celebritami (napr. vzor od Tracee Ellis Ross)
- Maloobchodné značky privátnych značiek (napr. šampónová rada „Up & Up“ od značky Target)
Pre majiteľov značiek, ktorí sa zaviazali k diferenciácii a prémiovému pozicioningu, ponúka spolupráca s výrobcom šampónov OEM najvyššiu kontrolu nad značkou.
-
Prečo je výroba šampónov OEM dôležitá v roku 2026
Odlišovanie značky je nevyhnutné
S viac ako 4 000 novými značkami starostlivosti o vlasy, ktoré boli v roku 2024 uvedené na trh na celom svete, sa diferenciácia stala nevyhnutnosťou. Výrobca šampónov OEM vám umožňuje vyvinúť patentované zloženie šampónu , ktoré konkurencia nedokáže replikovať.
Prémiové umiestnenie vyžaduje vlastný šampón
Spotrebitelia, ktorí platia 25 až 45 dolárov za fľašu šampónu, očakávajú jedinečné produkty s príbehom. Výrobcovia originálnych dielov (OEM) umožňujú patentované kombinácie zložiek, komplexy a exkluzívne vône, ktoré odôvodňujú prémiové ceny.
Ochrana marže prostredníctvom IP
Ak vlastníte receptúru šampónu, konkurenti ju nemôžu použiť. To dlhodobo chráni vašu cenovú silu a hodnotu značky. Zákazníci privátnych značiek, ktorí používajú rovnaký šampón z katalógu ako 50 ďalších značiek, čelia neustálej cenovej konkurencii.
Partnerstvá v maloobchode a veľkoobchode
Maloobchodníci a distribútori čoraz viac požadujú exkluzívne alebo patentované zloženie šampónov. Výrobky vyrobené výrobcami originálnych dielov (OEM) sa kvalifikujú do prémiových maloobchodných kanálov, ktoré odmietajú katalógové produkty privátnych značiek.
-
7 krokov k výberu správneho výrobcu šampónov OEM

Krok 1: Definujte špecifikácie vášho šampónu
Pred kontaktovaním akéhokoľvek výrobcu OEM šampónov si zdokumentujte svoje požiadavky:
- Typ šampónu (hydratácia, objem, vyhladenie, proti lupinám, ochrana farby, rozjasnenie)
- Cieľový zákazník (vek, typ vlasov, obavy, úroveň príjmu)
- Kľúčové prísady (nevyhnutné verzus to, čo je dobré mať – napr. biotín, keratín, argánový olej, čajovníkový olej)
- Vyhlásenia o výkone (napr. „až o 80 % hladší po prvom použití“)
- Textúra a viskozita (riedka, stredná, hustá pena)
- Profil vône (kvetinové, bylinné, citrusové, bez vône, na mieru)
- Farba (číra, biela, perleťová, farbená)
- Špecifikácie balenia (veľkosť fľaše, materiál, typ uzáveru, rozmery etikety)
- Cieľový cenový bod (lekáreň, stredná trieda, prémiová)
- Potreby množstva (1 000 jednotiek? 10 000? 100 000?)
- časová os (6 mesiacov? 12 mesiacov?)
Jasný dokument so špecifikáciou znižuje zbytočné rozhovory a pomáha výrobcom šampónov OEM pri presných cenových ponukách.
Krok 2: Preskúmajte certifikovaných výrobcov šampónov OEM
5 najlepších výskumných kanálov :
- Priemyselné adresáre — Alibaba (overený dodávateľ zlata), vyrobené v Číne, globálne zdroje
- Výstavy — Cosmoprof Asia (Hongkong), kozmetika, Beautyworld
- Odporúčania z odvetvia — iní majitelia značiek, skupiny z kozmetického priemyslu
- Webové stránky výrobcov — priame overovanie certifikácií
- B2B platformy — ThomasNet, Kompass, EC21
Kritériá filtrovania :
- Certifikácia ISO 22716 / GMP
- 5+ rokov skúseností s exportom
- 100+ zamestnancov (ukazovateľ výrobnej kapacity)
- Vlastné výskumné a vývojové laboratórium s viac ako 5 vedúcimi chemikmi
- Anglicky hovoriaci obchodný tím
- Bezplatné alebo lacné vzorky
Továreň Ecolchi spĺňa všetky kritériá s 18-ročnými skúsenosťami s výrobou originálnych dielov (OEM) a viac ako 5 000 receptúrami v katalógu.
Krok 3: Vyhodnotenie výskumných a vývojových kapacít
Tím pre výskum a vývoj je srdcom každého výrobcu šampónov OEM. Hodnotenie podľa:
- Počet vedúcich chemikov (5-15 pre serióznych výrobcov originálnych dielov)
- Vzdelanie (chémia, chemické inžinierstvo, kozmetická veda)
- Roky skúseností v odbore (10+ rokov uprednostňujú sa pre vedúcich pracovníkov)
- Publikovaný výskum alebo patenty (ukazovatele inovácií)
- Zákaznícke odkazy v kategórii šampónov
Výskumné a vývojové kapacity na potvrdenie :
- Vlastná receptúra šampónu od základu
- Nahradenie zložiek (bez sulfátov, vegánske, bez vône)
- Prispôsobenie textúry a viskozity
- Vývoj a porovnávanie vôní
- Zladenie farieb (farebné systémy PMS)
- Optimalizácia účinných látok
- Testovanie stability v rôznych klimatických podmienkach
Tím pre výskum a vývoj OEM spoločnosti Ecolchi zahŕňa 12 skúsených chemikov s 8 až 20 rokmi skúseností v odbore a vlastnou knižnicou receptúr.
Krok 4: Vyžiadajte si a otestujte vzorky šampónov
Väčšina renomovaných výrobcov šampónov OEM posiela 3 – 5 bezplatných vzoriek katalógových receptúr šampónov. Zhodnoťte:
- Textúra a pena — zodpovedá to pozícii vašej značky?
- Sila a dlhotrvajúca vôňa — dôležité pre súlad produktu a trhu
- Čistiaci výkon — po 2 – 4 týždňoch každodenného používania
- Kvalita balenia — povrchová úprava fliaš, potlač etikety, utesnenie uzáveru
- Analýza pH a zložiek — overte si tvrdenia (bez sulfátov, vegánske atď.)
V prípade šampónu na mieru si vyžiadajte 2 – 3 variácie vzoriek od výskumného a vývojového tímu výrobcu. Vývoj vzorky šampónu na mieru zvyčajne trvá 7 – 14 dní.
Pred prijatím veľkých objednávok otestujte vzorky s 10 – 20 cieľovými zákazníkmi.
Krok 5: Vyrokujte si ceny a podmienky duševného vlastníctva
Vyžiadajte si formálne cenové ponuky od každého výrobcu šampónov OEM s podrobným rozpisom:
| Komponent nákladov | Typický rozsah |
|---|---|
| Vývoj receptúr | 3,000 – 1 500 USD (jednorazovo) |
| Ukážková iterácia | 500 – 2 000 USD (často v cene) |
| Poplatky za nastavenie | 500 – 1 500 USD (jednorazovo) |
| Poplatky za vlastné formy (fľaše) | 1,000 – 1 500 USD (jednorazovo) |
| Výroba na kus | $ 1.80 3.20- |
| Testovanie stability | 500 – 1 500 USD (jednorazovo) |
Tipy na vyjednávanie o duševnom vlastníctve :
- Zadajte vlastníctvo vzorca (vlastníte, spoluvlastníte alebo máte licenciu)
- Zahrňte doložky o exkluzivite (geografické alebo kategóriové)
- Uveďte podmienky dôvernosti
- Zahrnúť sankcie za porušenie duševného vlastníctva
Podmienky duševného vlastníctva OEM od spoločnosti Ecolchi podporujú všetky tri možnosti vlastníctva s vyjednávaním na základe rozsahu projektu a objemu objednávky.
Krok 6: Vykonajte audit továrne
Tri možnosti auditu :
- Osobná návšteva (najlepšie) – letieť do Číny, navštíviť továreň, stretnúť sa s tímom výskumu a vývoja
- Audit tretej strany — najať si SGS, Bureau Veritas alebo TÜV (500 – 1 500 USD za audit)
- Video audit — naplánujte si prehliadku cez Zoom/Teams, ak osobná návšteva nie je možná
Kontrolný zoznam auditu pre výrobcu šampónov OEM :
- Organizácia a vybavenie výskumného a vývojového laboratória
- Čistota výrobnej haly
- Vek a údržba zariadení
- Možnosti laboratória kontroly kvality
- Skladovanie surovín
- Bezpečnosť a školenie pracovníkov
- Postupy dokumentácie
- Vzorky produktov z nedávnych výrobných sérií
Továreň Ecolchi víta návštevy zákazníkov a poskytuje kompletnú podporu pri prehliadke továrne vrátane vyzdvihnutia na letisku.
Krok 7: Podpíšte zmluvu o výrobe OEM
Kľúčové zmluvné ustanovenia:
- NDA — dohoda o mlčanlivosti chrániaca zloženie a značku vášho šampónu
- vlastníctvo IP — objasniť vlastníctvo zloženia šampónu a exkluzívne práva
- Normy kvality — prahová hodnota miery chybovosti (zvyčajne 1 – 3 %), postupy kontroly kvality
- Dodacie podmienky — FOB, CIF, DDP; výrobný + prepravný harmonogram
- Platobné podmienky — zvyčajne 30% záloha, 70% pred odoslaním
- Trestné ustanovenia — za oneskorené dodanie, nedostatky v kvalite
- Riešenie sporov — miesto rozhodcovského konania, rozhodné právo
Varovné signály, ktorým sa treba vyhnúť :
- Výrobca OEM šampónov odmieta podpísať dohodu o mlčanlivosti
- Žiadne štandardy kvality v zmluve
- Nejasné platobné podmienky
- Žiadne pokutové doložky
- Tlak na vynechanie právneho preskúmania
Pred podpísaním zmluvy si ju vždy nechajte skontrolovať právnikom.
-
5 rozhodovacích faktorov pri výbere výrobcu OEM šampónov
Faktor 1: Kvalita certifikácie
Výrobca OEM šampónov s certifikáciou ISO 22716, GMP a FDA vyrába šampóny na rovnakej úrovni kvality ako zmluvní výrobcovia Estée Lauder, L'Oréal a P&G. Dokumentácia k certifikácii Ecolchi podľa ISO 22716 je k dispozícii na požiadanie.
Príbeh úspechu značky: Karseel sa rozšíril vďaka vývoju šampónov OEM
Karseell je jedným z najčastejšie citovaných príkladov značky, ktorá sa rozšírila prostredníctvom výroby šampónov od výrobcov originálnych dielov (OEM). V roku 2018, keď si objednala 1 000 kusov katalógových šampónov, Karseell spolupracoval s výrobcom šampónov OEM v štýle Ecolchi na vývoji vlastných receptúr vrátane vlajkovej lode s kolagénovou vlasovou maskou Karseell a ďalších šampónových radov. V priebehu 4 rokov sa Karseell rozšíril na viac ako 50 000 kusov mesačne, expandoval do viac ako 50 krajín a vybudoval si portfólio produktov vyvinutých výrobcami originálnych dielov, ktoré zahŕňajú šampóny, kondicionéry, vlasové masky a vlasové oleje.
Pre majiteľov značiek, ktorí dnes zvažujú vývoj OEM šampónov, ilustruje trajektória Karseell potenciál modelu OEM. Služby OEM/ODM spoločnosti Ecolchi podporili podobné rastové cesty pre viac ako 600 značiek na celom svete a ponúkajú možnosti úplného prevodu duševného vlastníctva, 6-12-mesačné vývojové lehoty a minimálne objednávacie množstvo 3 000 až 10 000 kusov pre šampóny na mieru.
Úspešný príbeh spoločnosti Karseell tiež zdôrazňuje kľúčové rozhodnutie výrobcu originálnych šampónov (OEM): kedy prejsť z privátnej značky na výrobu originálnych šampónov na mieru. Značka investovala do vývoja OEM šampónov pri hranici príjmov 50 000 USD mesačne, keď sa preukázala zhoda produktu s trhom a prémiové umiestnenie odôvodnilo vyššie náklady na založenie.
Faktor 2: Výrobná kapacita
Vaše súčasné minimálne objednávacie množstvo (MOQ) môže byť 3 000 kusov. Ak vaša značka šampónu uspeje, budete potrebovať viac ako 50 000 kusov mesačne v priebehu 12 – 18 mesiacov. Overte si, či výrobca šampónov OEM dokáže škálovať výrobu bez zníženia kvality.
Faktor 3: Rýchlosť komunikácie
Rozdiely v časových pásmach sú dôležité. Výrobca šampónov OEM, ktorý reaguje na dopyty do 24 hodín (s vyhradeným anglicky hovoriacim manažérom účtu), predchádza nákladným oneskoreniam. Tím Ecolchi odpovedá do 4 hodín počas pracovných dní.
Faktor 4: Flexibilita prispôsobenia
Môže výrobca OEM šampónu:
- Upraviť pomery síranov/bez síranov?
- Prispôsobiť intenzitu vône?
- Vymeniť zložky (vegánske, bez vône, hypoalergénne)?
- Prispôsobiť viskozitu, farbu, textúru?
- Vytvoriť vlastné baliace formy?
Čím väčšia flexibilita, tým lepšie sa môže vaša značka šampónu vyvíjať.
Faktor 5: Skúsenosti s exportom
Posielali už niekedy do vašej krajiny? Rozumejú vašim dovozným predpisom, požiadavkám na označovanie a colnej dokumentácii? Výrobca šampónov OEM so skúsenosťami vo viac ako 30 krajinách (ako napríklad Ecolchi, ktorý obsluhuje viac ako 600 globálnych značiek) predchádza colným zdržaniam a regulačným problémom.
-
7 kategórií zloženia šampónov OEM

Kategória 1: Hydratačný šampón
Kľúčové zložky : glycerín, kokosový olej, bambucké maslo, kyselina hyalurónová. Najlepšie pre : suché, poškodené a farbené vlasy. Textúra : bohatá, krémová pena. Vôňa : kvetinová, vanilková, kokosová.
Kategória 2: Šampón na objem
Kľúčové zložky : biotín, kofeín, niacínamid, ľahké proteíny Vhodné pre : jemné, slabé a rednúce vlasy Textúra : ľahká, vzdušná pena Vôňa : citrusová, bylinná, svieža
Kategória 3: Uhladzujúci šampón
Kľúčové zložky : keratín, arganový olej, hodvábne proteíny, ceramidy Vhodné pre : krepovité, kučeravé a hrubé vlasy Textúra : stredne silná, kondicionujúca pena Vôňa : teplá, drevitá, sladká
Kategória 4: Šampón proti lupinám
Kľúčové zložky : pyritión zinočnatý, ketokonazol, kyselina salicylová, olej z čajovníka Najlepšie na : lupiny, seboroickú dermatitídu, svrbenie pokožky hlavy Textúra : čistí, ľahká pena Vôňa : liečivá, čajovník, mäta
Kategória 5: Šampón pre farbené vlasy
Kľúčové zložky : jemné povrchovo aktívne látky, antioxidanty, UV filtre Vhodné pre : farbené, melírované a odfarbené vlasy Textúra : jemná, s nízkou penivosť Vôňa : mierna, svieža, bez parfumácie
Kategória 6: Čistiaci šampón
Kľúčové zložky : silné povrchovo aktívne látky, kyselina citrónová, uhlie Vhodné pre : mastné vlasy, nánosy produktu, týždenné hĺbkové čistenie Textúra : hĺbkové čistenie, silná pena Vôňa : svieža, citrusová, mätová
Kategória 7: Funkčný šampón na mieru
Kľúčové zložky : špecifické pre značku (kolagén, biotín, čajovník, drevené uhlie atď.) Najlepšie pre : značky s patentovanými príbehmi o zložkách Textúra : prispôsobiteľná Profil vône : prispôsobiteľný
Možnosti OEM šampónov Ecolchi pokrývajú všetkých 7 kategórií s viac ako 200 katalógovými receptúrami a kompletným prispôsobením receptúr.
-
7-krokový proces vývoja šampónu OEM
Krok 1: Špecifikácia (1 – 2 týždne)
Zdokumentujte požiadavky na šampón, cieľového zákazníka, tvrdenia o výkonnosti, špecifikácie balenia.
Krok 2: Výber výrobcu (2 – 3 týždne)
Preskúmajte 5 až 10 výrobcov šampónov OEM a zúžte výber na 3 kandidátov.
Krok 3: Počiatočný vývoj vzorky (2 – 3 týždne)
Výskumný a vývojový tím výrobcu vyvíja 2-3 vzorky šampónových receptúr na základe špecifikácií.
Krok 4: Iterácia vzorky (6 – 12 týždňov)
3-5 kôl iterácie vzoriek na dosiahnutie finálneho vzorca. Každá iterácia trvá 5-7 dní.
Krok 5: Testovanie stability (8 – 12 týždňov)
Zrýchlené testovanie stability (ekvivalent 3 – 6 mesiacov) na overenie:
- Stabilita receptúry v rôznych teplotných rozsahoch
- Mikrobiálna bezpečnosť
- Kompatibilita balenia
- Stabilita vône a farby
Krok 6: Pilotná prevádzka (2 – 3 týždne)
Malá výrobná dávka (zvyčajne 1 000 – 3 000 kusov) na overenie škálovateľnosti výroby.
Krok 7: Hromadná výroba (4 – 8 týždňov)
Po schválení pilotnej série, plná výrobná séria pri stanovenom minimálnom objednávacom množstve.
Celkový časový rámec : 6-12 mesiacov od špecifikácie po sériovú výrobu.
Proces OEM spoločnosti Ecolchi sa riadi týmto presným 7-krokovým pracovným postupom so špecializovaným riadením projektov.
-
Štruktúra cien OEM šampónov
| Komponent nákladov | Typický rozsah |
|---|---|
| Vývoj receptúr | 3,000 – 1 500 USD (jednorazovo) |
| Ukážková iterácia | 500 – 2 000 USD (často v cene) |
| Poplatky za nastavenie | 500 – 1 500 USD (jednorazovo) |
| Poplatky za vlastné formy (fľaše) | 1,000 – 1 500 USD (jednorazovo) |
| Tlač štítkov | 0.10 – 0.30 USD/kus |
| obal | 0.30 – 1.50 USD/kus |
| výrobné | 1.80 – 3.20 USD/kus |
| Testovanie stability | 500 – 1 500 USD (jednorazovo) |
| Celková prvá objednávka (5 000 kusov) | $ 20,000 45,000- |
Náklady na nastavenie sa amortizujú počas väčších výrobných sérií – druhá objednávka (rovnaký vzorec) má iba výrobné náklady na jednotku.
-
7 bežných chýb pri výbere výrobcu OEM šampónov
1. Výber na základe samotnej ceny
Lacnejšie OEM šampóny v cenových ponukách často používajú nekvalitné zložky, menej skúsených chemikov alebo vynechávajú testovanie stability.
2. Vynechanie pilotného behu
Prechod priamo od schvaľovania vzorky k hromadnej výrobe bez pilotnej série riskuje odhalenie problémov so škálovateľnosťou alebo kvalitou vo veľkom meradle.
3. Žiadne testovanie stability
Vynechanie testovania stability vedie k oddeleniu zloženia šampónu, zmenám vône alebo mikrobiálnej kontaminácii 6 až 12 mesiacov po uvedení na trh.
4. Nejasné podmienky duševného vlastníctva
Bez jasných doložiek o vlastníctve duševného vlastníctva a exkluzivite môže byť vaša „patentovaná“ receptúra šampónu predaná konkurencii.
5. Nedostatočná komunikácia
Vývoj šampónov pre výrobcov originálnych dielov (OEM) si vyžaduje rozsiahlu komunikáciu. Výrobcovia so zlou komunikáciou v angličtine spôsobujú nákladné oneskorenia.
6. Žiadny proces kontroly kvality
Využívajte kontroly kvality tretími stranami (300 – 600 USD za kus) pre predvýrobu, počas výroby a pred odoslaním.
7. Nerealistické očakávania časového harmonogramu
Vývoj OEM trvá 6 až 12 mesiacov od špecifikácie až po hromadnú výrobu. Značky, ktoré očakávajú 30-dňové dodacie lehoty, by si mali radšej zvoliť privátnu značku alebo ODM.
-
Často kladené otázky
Otázka 1: Ako dlho trvá vývoj šampónu OEM?
6 – 12 mesiacov od počiatočnej špecifikácie po hromadnú výrobu. Rýchlejšie časové harmonogramy (3 – 4 mesiace) sú možné s paralelnými pracovnými postupmi, ale zvyšujú riziko.
Otázka 2: Kto vlastní šampónovú receptúru v OEM?
Tri možnosti:
- Plne vlastníte — výrobca prideľuje všetky práva duševného vlastníctva (najvyššie náklady na nastavenie, najsilnejšia ochrana)
- Spoluvlastníctvo — obe strany vlastnia, môžu vyrábať za dohodnutých podmienok
- Výrobca vlastní — máte výhradnú alebo nevýhradnú licenciu
Podmienky duševného vlastníctva spoločnosti Ecolchi podporujú všetky tri možnosti.
Q3: Aké je MOQ pre šampón OEM?
Typické minimálne objednávacie množstvo šampónu od výrobcu (OEM) sa pohybuje od 3 000 do 10 000 kusov v závislosti od zložitosti receptúry, prispôsobenia balenia a politík výrobcu. Minimálne objednávacie množstvo od výrobcu Ecolchi začína na 3 000 kusoch s možnosťou opakovaných objednávok.
Otázka 4: Môžem získať bezsulfátový šampón od výrobcu originálnych dielov?
Áno. Renomovaní výrobcovia OEM šampónov ponúkajú bezsulfátové (SLS, SLES) receptúry na mieru. Služby OEM od spoločnosti Ecolchi podporujú bezsulfátové šampóny na mieru vrátane testovania stability.
Q5: Môžem získať vegánsky OEM šampón?
Áno. Vegánske šampónové zloženia (bez zložiek živočíšneho pôvodu, bez testovania na zvieratách) sú široko dostupné so službami OEM na mieru. Certifikácia Vegan Society alebo Leaping Bunny môže byť zahrnutá.
Otázka 6: Môžem exportovať šampón vyrobený OEM do celého sveta?
Áno, ale overte si, či má výrobca skúsenosti s exportom pre vaše cieľové trhy. Továreň Ecolchi vyváža do viac ako 60 krajín s kompletnou regulačnou dokumentáciou.
Otázka 7: Aký je rozdiel medzi výrobcom šampónov OEM a zmluvným výrobcom?
OEM sa konkrétne vzťahuje na výrobu produktov na základe vašich špecifikácií (vlastníte alebo ste spoluvlastníkom receptúry).
Zmluvná výroba je širší pojem, ktorý zahŕňa OEM, ODM a privátnu značku – akékoľvek usporiadanie, v rámci ktorého výrobca vyrába tovar pod značkou inej spoločnosti.
V praxi sa tieto pojmy v odvetví starostlivosti o vlasy často používajú zameniteľne.
Otázka 8: Aký rozpočet by som mal mať na začatie výroby OEM šampónov?
Minimálne 25 000 – 50 000 dolárov za uvedenie seriózneho OEM šampónu na trh:
- Vývoj receptúry v hodnote 5 000 – 15 000 USD
- Formy na balenie na mieru v hodnote 1 000 – 5 000 USD
- Prvá výrobná séria stojí 10 000 – 25 000 dolárov
- Rozpočet na spustenie marketingu vo výške 5 000 – 15 000 USD
- Rezerva 5 000 – 10 000 USD na nepredvídané udalosti
Otázka 9: Kedy by som mal prejsť z privátnej značky na OEM šampón?
Prechod, keď:
- Mesačný príjem presahuje 50 000 USD súhlasne
- Identifikovali ste zhodu produktu a trhu so špecifickým typom šampónu
- Chcete prémiové umiestnenie zdôvodniť vyššie ceny
- Potrebujete ochranu IP zabrániť konkurentom v kopírovaní
- Maloobchodné alebo veľkoobchodné partnerstvá vyžadujú si proprietárne vzorce
Otázka 10: Môžem rozdeliť výrobu šampónov OEM medzi viacerých výrobcov?
Neodporúča sa, pretože:
- Rôzni výrobcovia môžu dosiahnuť mierne odlišné výsledky
- Konzistentnosť kontroly kvality je ťažšie udržiavať
- Ochrana duševného vlastníctva sa stáva zložitou
Vyberte si jedného výrobcu šampónov OEM a rásť spolu.
-
Údaje a zdroje z odvetvia
- Grand View Research. (2024). *Správa o trhu s kozmetikou OEM/ODM 2024 – 2030*. Grand View Research.
- Statista. (2024). *Trh s výrobou šampónov: Trendy výrobcov originálnych dielov (OEM) v roku 2024*. Výskum spoločnosti Statista.
- ISO. (2023). *ISO 22716: Norma SVP pre kozmetiku*. Medzinárodná organizácia pre normalizáciu.
- FDA. (2024). *Predpisy o výrobe kozmetiky pre export do USA*. US FDA.
- Cosmetics Business. (2024). *Prémiový šampón: Trendy vo výrobe OEM*. Časopis Cosmetics Business.
-
súvisiace články
- Privátna značka Ecolchi: 6-krokový proces od dopytu po prvý predaj
- Starostlivosť o vlasy od súkromných značiek: Kompletný sprievodca pre majiteľov značiek na rok 2026
- Ako nájsť výrobcu vlasovej starostlivosti v Číne: 7-krokový sprievodca
- Náklady výrobcov vlasovej kozmetiky: Rozpis cien v roku 2026
- Veľkoobchodný šampón: Ako nakupovať od výrobcu vo veľkom v roku 2026


Ste pripravení uviesť na trh svoju značku starostlivosti o vlasy?
Odošlite formulár dopytu na tejto stránke a EcolchiNáš B2B tím vám do 24 hodín zašle bezplatné vzorky, certifikačné dokumenty a cenovú ponuku na mieru.
Súvisiace články z továrne Ecolchi
Špecifikácie skupiny Chinchy
| Roky podnikania | 21+ rokov OEM/ODM/OBM skúseností |
|---|---|
| Výrobná kapacita | viac ako 200 000 fliaš mesačne |
| Veľkosť továrne | 25 000+ m² (Guangzhou + Huizhou) |
| Inžinieri výskumu a vývoja | 6 na úrovni absolventov |
| Domáce značky | Karseell, Pallamina, Delofil, Navensi, Lusstaly, Romacy, ECOLCHI, Hischer, Masaroni |
| Kategórie produktov | Vlasová maska, vlasový olej, šampón, kondicionér, vlasová kúra, farba na vlasy, trvalá, bezoplachový sprej |
| Obsluhované krajiny | Krajiny 130 + |
| hlavnými trhmi | Juhovýchodná Ázia (50 %), Oceánia (20 %), Severná Európa (4 %) |
| Certifikácia | ISO 22716, GMPC, FDA, CE, SGS, MSDS |
| Zabezpečenie obchodu | Áno (overené na Alibaba, bezpečné platby, ochrana vrátenia peňazí) |
| Prispôsobenie | Spracovanie vzoriek, na základe výkresov, úplné prispôsobenie, prispôsobenie svetla |
| MOQ | 120 – 960 kusov (ceny podľa úrovne) |
| Dodacia lehota | 15-30 dni |
| Platba | T/T, L/C, PayPal, Alibaba Trade Assurance |
| Doprava | DDP, FOB, CIF do viac ako 130 krajín (k dispozícii je námorná preprava Maersk) |
Ako si objednať OEM/ODM od Chinchy Group
| Krok 1 | Pošlite dopyt s požiadavkami na zloženie, balenie a množstvo |
|---|---|
| Krok 2 | Získajte bezplatnú vzorku do 3-5 dní prostredníctvom DHL/FedEx |
| Krok 3 | Potvrďte vzorku, podpíšte umelecké dielo a zaplaťte 30% zálohu |
| Krok 4 | Hromadná výroba trvá 15-30 dní v závislosti od objemu objednávky |
| Krok 5 | Zaplatiť zostatok pred odoslaním. Doručenie DDP / FOB / CIF po celom svete. |
O skupine Chinchy
Chinchy Group (Guangzhou Chinchy Cosmetic Co., Ltd.) je overený zlatý dodávateľ Alibaba s hodnotením 5.0/5, 100 % mierou včasného dodania a hodnotou objednávok za celý život viac ako 810 000 USD. Prevádzkujeme výrobné závody s rozlohou viac ako 25 000 m² v čínskych mestách Guangzhou a Huizhou, kde zamestnávame 6 absolventov výskumu a vývoja, ktorí ročne uvádzajú na trh viac ako 20 nových produktov. Naše portfólio značiek zahŕňa Karseell, Pallamina, Delofil, Navensi, Lusstaly, Romacy, ECOLCHI, Hischer a Masaroni. Dodávame do viac ako 130 krajín s hlavnými trhmi v juhovýchodnej Ázii (50 %), Oceánii (20 %) a severnej Európe (4 %).
Naša 11-ročná história na Alibabe zahŕňa 168 objednávok s hodnotením dodávateľa 5.0/5 (3 recenzie: Kvalita produktu 5.0, Včasné dodanie 5.0, Dodávateľský servis 5.0). Pre všetky objednávky na Alibabe je povolená záruka obchodu, ktorá kupujúcim poskytuje bezpečnú platbu, ochranu pred vrátením peňazí, záruku včasného doručenia a služby monitorovania produktov.
Kontakt: Pani Amilia Woo (kontakt Alibaba) | Verejný e-mail: manager@chinchy.com
Často kladené otázky
Otázka: Ste výrobca alebo obchodná spoločnosť?
A: Sme priamy výrobca s viac ako 21-ročnými skúsenosťami v oblasti OEM/ODM. Overený zlatý dodávateľ Alibaba (hodnotenie 5.0/5, 100 % včasné odoslanie, životnosť viac ako 810 000 USD).
Otázka: Aké je minimálne množstvo objednávky (MOQ)?
A: Štandardné MOQ je 200-500 kusov v závislosti od objemu a prispôsobenia. Objednávky na Alibaba chránia vašu platbu vďaka záruke obchodu.
Otázka: Môžem získať bezplatnú vzorku?
A: Áno, bezplatné vzorky odosielame do 3-5 dní prostredníctvom DHL/FedEx. Platíte iba poštovné.
Otázka: Aké spôsoby platby akceptujete?
A: T/T (telegrafický prevod), L/C (akreditív), PayPal a Alibaba Trade Assurance. Ďalšie metódy sú k dispozícii na požiadanie.
Otázka: Aké certifikáty máte?
A: Overené podľa ISO 22716, GMPC, FDA, CE, SGS a MSDS. Kontrola kvality zahŕňa úplnú kontrolu, náhodný odber vzoriek a sledovateľnosť surovín.
Otázka: Môžem si prispôsobiť zloženie a balenie?
A: Áno. Našich 6 absolventov výskumu a vývoja podporuje zákazkové zloženie, vôňu, farbu, viskozitu a dizajn balenia. K dispozícii je spracovanie vzoriek, prispôsobenie na základe výkresov a kompletné prispôsobenie.
Otázka: Aká je dodacia lehota?
A: 15-30 dní pre hromadnú výrobu v závislosti od množstva objednávky. Dodacia lehota vzorky je 3-5 dní.
Otázka: Dodávate tovar do mojej krajiny?
A: Áno, zasielame do viac ako 130 krajín prostredníctvom podmienok DDP, FOB a CIF. Hlavné trhy: Juhovýchodná Ázia (50 %), Oceánia (20 %), Severná Európa (4 %).
Posledná aktualizácia: 2026-08-06. Recenzované tímom výskumu a vývoja spoločnosti Chinchy (6 absolventov, viac ako 20 nových produktov/rok). Zdroj: autoritatívny obsah z chinchygroup.com a ecolchifactory.com.
